O Coccolino – Coccolino

História značky coccolino

Naše obľúbené aviváže za sebou majú už vyše pol storočia existencie a nikdy nekončiaceho vývoja. Neustále zlepšujeme nielen ich jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je Vaša bielizeň krásne voňavé, mäkučké, hebké, bez elektrostatického náboja, lepšie žehlené a čistené, ale tiež myslíme na ich dopad na životné prostredie.


Medvedík Coccolino sa stal symbolom avivážou v roku 1983 a zaradil sa tak do rodiny značiek pracích prostriedkov pôsobiacich v rade svetových krajín (Comfort, Snuggle, KUSCHELWEICH, huggie, Cajoline, FAFA, Robijn, Mimosín, Yumoş a ďalšie). Jeho meno pochádza z talianskeho slova, coccolone ‚, čo znamená maznavý či hýčkavý. Na svet ho priviedol bábkar Kermit Love, ktorý sa podieľal napríklad na vzniku známych The Muppets (najmä tých zo seriálu Sezam, otvor sa).


Do regálov v Českej republike sme prvé výrobky Coccolino dodali v roku 2014. Veľmi rýchlo ste si naše koncentrovanej aviváže obľúbili, vďaka tomu dnes patrí medzi najpredávanejšie na trhu. Zvlášť obľúbení sa stali plyšové medvedíky Coccolino, ktoré sme Vám a Vašim deťom v spolupráci s obchodníkmi rozdávali v mnohých akciách.


Stále pracujeme na nových a nových vôňach inšpirovaných treba kvetinami, ovocím či luxusnými parfumy. Vedľa základnej rady avivážou Coccolino sú veľmi obľúbené tiež série Coccolino Creations, Coccolino Sensitive – vhodné pre citlivú pokožku, či Coccolino Simplicity. Postupne sme pre Vás vedľa avivážou začali ponúkať aj ďalšie skvelé výrobky Coccolino: perličky na pranie, vonné vrecká do skríň, špeciálne vodu do žehličky či obrúsky do sušičky.


Vo vývoji našich produktov stále viac zvažujeme ich dopad na životné prostredie. Vďaka tomu vznikli napríklad ultrakoncentrované aviváže Coccolino Intense a Coccolino Perfume Deluxe. Kým bežná aviváž vyžaduje prác dávku o objeme cca 30 ml, Coccolino Intense dosiahne požadovaný výsledok len s polovičnou dávkou, teda 15 ml.


Vďaka tomu Vám novo stačí menšie fľaša na rovnaký počet praní. To šetrí nielen miesto vo Vašej nákupnej taške a domáce skrinke, ale aj v nákladných vozidlách, ktorá vďaka tomu môžu doviezť viac avivážou s rovnakými emisiami. Tieto fľaše sú navyše zo 100% recyklovaného plastu, teda nevyžadujú nový panenský plast vyrábaný priamo z ropy. Vystačí si miesto toho s plastovým odpadom – napríklad práve aj s tým, ktorý vhadzujete do žltého kontajnera.


Na jar 2019 sme naštartovali revolúciu vďaka novým pracím gélom Coccolino Care. Pomáhajú chrániť farby a udržiavať vlákna pevná, aby sa oblečenie nevyťahali a lepšie sa žehlilo. To prispieva k predĺženiu jeho životnosti – záleží nám totiž na tom, aby oblečenie dlho vydržalo a zbytočne sa ním neplytvalo. Pri použití Coccolino Care spoločne s našimi avivážou či perličkami dosiahnete pri praní perfektných výsledkov.


V lete 2020 sme začali Coccolino Care ponúkať tiež vo forme praktických prácach kapsúl 3v1. Tie stačí len vhodiť do bubna práčky, tým je dávkovanie vyriešené. K vlajkovej štvoricu gélov na farebné, biele, čierne a hodvábne prádlo sme novo pridali tiež špeciálny prací gél pre športové oblečenie