História značky coccolino

Naše obľúbené aviváže za sebou majú už vyše pol storočia existencie a nikdy nekončiaceho vývoja. Neustále zlepšujeme nielen ich jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je Vaša bielizeň krásne voňavá, mäkučká, hebká, bez elektrostatického náboja, lepšie žehlená a čistená, ale tiež myslíme na ich dopad na životné prostredie.

 

Medvedík Coccolino sa stal symbolom aviváže v roku 1983 a zaradil sa tak do rodiny značiek pracích prostriedkov pôsobiacich v rade svetových krajín (Comfort, Snuggle, KUSCHELWEICH, huggie, Cajoline, FAFA, Robijn, Mimosín, Yumoş a ďalšie). Jeho meno pochádza z talianskeho slova, coccolone ‚, čo znamená maznavý či hýčkaný. Na svet ho priviedol bábkar Kermit Love, ktorý sa podieľal napríklad na vzniku známych The Muppets (najmä tých zo seriálu Sezam, otvor sa).

 

Do regálov v Českej republike sme prvé výrobky Coccolino dodali v roku 2014. Veľmi rýchlo ste si naše koncentrované aviváže obľúbili, vďaka tomu dnes patria medzi najpredávanejšie na trhu. Zvlášť obľúbení sa stali plyšoví medvedíci Coccolino, ktorých sme Vám a Vašim deťom v spolupráci s obchodníkmi rozdávali v mnohých akciách.

 

Stále pracujeme na nových a nových vôňach inšpirovaných treba kvetinami, ovocím či luxusnými parfémami. Vedľa základnej rady aviváže Coccolino sú veľmi obľúbené tiež série Coccolino Creations, Coccolino Sensitive – vhodné pre citlivú pokožku, či Coccolino Simplicity. Postupne sme pre Vás vedľa aviváže začali ponúkať aj ďalšie skvelé výrobky Coccolino: perličky na pranie, vonné vrecká do skríň, špeciálnu vodu do žehličky či obrúsky do sušičky.

 

Vo vývoji našich produktov stále viac zvažujeme ich dopad na životné prostredie. Vďaka tomu vznikli napríklad ultrakoncentrované aviváže Coccolino Intense a Coccolino Perfume Deluxe. Kým bežná aviváž vyžaduje praciu dávku o objeme cca 30 ml, Coccolino Intense dosiahne požadovaný výsledok len s polovičnou dávkou, teda 15 ml.

 

Vďaka tomu Vám po novu stačí menšia fľaša na rovnaký počet praní. To šetrí nielen miesto vo Vašej nákupnej taške a domácej skrinke, ale aj v nákladných vozíkoch, ktoré vďaka tomu môžu doviezť viac aviváže s rovnakými emisiami. Tieto fľaše sú navyše zo 100% recyklovaného plastu, teda nevyžadujú nový panenský plast vyrábaný priamo z ropy. Vystačia si miesto toho s plastovým odpadom – napríklad práve aj s tým, ktorý vhadzujete do žltého kontajnera.

 

Na jar 2019 sme naštartovali revolúciu vďaka novým pracím gélom Coccolino Care. Pomáhajú chrániť farby a udržiavať vlákna pevné, aby sa oblečenie nevyťahalo a lepšie sa žehlilo. To prispieva k predĺženiu jeho životnosti – záleží nám totiž na tom, aby oblečenie dlho vydržalo a zbytočne sa ním neplytvalo. Pri použití Coccolino Care spoločne s našimi avivážami či perličkami dosiahnete pri praní perfektných výsledkov.

 

V lete 2020 sme začali Coccolino Care ponúkať tiež vo forme praktických pracích kapsúl 3v1. Tie stačí len vhodiť do bubna práčky, tým je dávkovanie vyriešené. K vlajkovej štvorici gélov na farebné, biele, čierne a hodvábne prádlo sme novo pridali tiež špeciálny prací gél pre športové oblečenie